Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Vzdělávání s moderními principy společnosti Scio

Společnost Scio již dnes představuje významného hráče na poli vzdělávání. V roce 1995 ji založil Ondřej Štefl a první roky se jednalo o menší nadaci, která zaměstnávala pouze pár lidí. V současnosti již má vlastní velké sídlo v Praze a se svými studijními principy pronikla také do oficiálních kruhů, například na vysokých školách se používají některé testy Scio.

Principy

Pan Štefl přišel s novými výukovými principy na základě svých zkušeností z USA a stále více se ukazuje, že sofistikované přístupy Scio mají svůj efekt. Hlavní myšlenkou není klasifikace formou známek, ale jakási zpětná vazba, která bude pro studenta mnohem více motivujícím prvkem.

Kdo pracuje ve Scio?

Dnes již významná vzdělávací skupina Scio sdružuje zejména vysoce aktivní lidi z oblasti školství a nejrůznějších oborů, kteří jsou plnohodnotnými zaměstnanci, ale také externími pomocníky či občasnými přispívateli. Jejich cílem je osvěta principů Scio, které činí ze studia hru a zábavu, nikoliv dril. Součástí práce je u těchto lektorů a pracovníků reagování na moderní trendy ve výuce, stejně jako rozvoj vlastních myšlenek a postupů.

Pro koho je Scio?

Scio slouží primárně pro děti a pro studenty středních a vysokých škol, ovšem výukové principy, které praktikuje, jsou natolik inovativní, že se dají využívat také při práce nebo v běžném životě. Kupříkladu si můžete osvojit různé metody zvyšování sebevědomí, učení nebo komunikace.

Spolupráce se školami

Dnes již spolupracuje Scio s mnoha školami a podílí se na jejich moderním chodu s využitím fungujících metod a postupů. Jednotlivé projekty se postupně prosadily a výsledkem je významný podíl na zkvalitnění studia na různých úrovních. Produkty a služby Scio nabývají na významu a je jich stále více, jsou určeny pro děti i pro rodiče a zaměřují se na rozvoj učení, osobnosti, EQ či na paralelní studium.

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…