Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Víte, jak se učit rychleji a s co nejmenší námahou

Nevíte, jak se učit tak, aby to zabralo co nejméně času a přitom jste se naučili co nejvíce? V tomto článku vám představíme základní metody rychlého a efektivního učení, s kterými se výrazně zlepšíte.

 

 

  1. Mechanická memorizace není nic jiného, než kontinuální opakování učiva. Nejlépe funguje u faktických informací, u kterých není třeba nic jiného, než si je vybavit z paměti.

 

  1. Spojovací metoda je pokročilejší technikou. Vyžaduje nějaký čas na přípravu a pravidelné procvičování, pokud ji chcete umět dostatečně rychle. Hlavním principem je spojit dvě myšlenky tím, že si v mysli vytvoříte obraz, který obě spojuje.

 

  1. Blesková kontrola po učení nemá za cíl samotné učení, ale spíše zjištění, co jste zapomněli. Pokud se objeví víc jak jedna nebo dvě nové informace v dané kapitole, měli byste zastavit a vrátit se ke studiu této části.
  2. Zpětné stopování funguje velmi dobře v rámci holistického učení. V podstatě začnete s jedním konceptem v dané kategorii a od něj sledujete jeho vztah k dalšímu, na něj navazujícímu konceptu. Tímto způsobem pokračujete, dokud se nevrátíte na místo, odkud jste začali, nebo nenarazíte na slepou uličku.

 

  1. Učte se v krátkých úsecích. Dělejte často přestávky a dejte mysli šanci vstřebat nové informace. Nikdy se neučte stejným tempem déle, než hodinu či dvě. Je to ztráta času.

 

  1. Vyspěte se na to, jak se ukázalo, spánek má na paměť obrovský vliv. Nezanedbávejte odpočinek a spěte dostatečně dlouho, abyste si pamatovali vše, co jste se naučili.

 

  1. Cvičte, protože ve zdravém těle je i zdravý duch. Většinou platí, že lidé, kteří jsou ve formě fyzicky, mají v dobré formě i svou mysl.

 

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…