Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Manuál studenta: 5 tipů, jak zlepšit řeč těla

Správně využívaná řeč těla vám může významně pomoci u zkoušek, je totiž důležitou složkou každé komunikace. Naopak v případě chybování si můžete výrazně uškodit. Jak na to?

 

Řeč těla je silným nástrojem, kterým můžete udělat dojem na zkoušející profesory. Ovšem jen v případě, že ji umíte dobře používat. Řeč těla není jen o tom stát rovně a rozhazovat rukama, ale celý komplex drobností.

 

1.   Usmívejte se

Klasická grimasa nervózního člověka se zaťatými zuby by měla být nahrazena úsměvem. Nejen, že se díky tomu budete cítit lépe, ale i vaše okolí bude mnohem méně napjaté. Úsměv zkrátka otevírá dveře.

2.   Nekřižte ruce a nohy

Překřižování nohou a rukou při rozhovoru značí nesouhlas s komunikačním partnerem, nebo jen fakt, že byste si s ním raději nepovídali. Tomu se vyhněte, stejně, jako strkání rukou do kapes.

3.   Gestikulujte

Když mluvíte, využívejte své ruce. Když ukazujete své dlaně, projevujete jistou otevřenost. Pokud ruce schováváte, dáváte tím okolnímu světu najevo, že něco tajíte, nebo že jste nervózní.

4.   Udržujte oční kontakt

Pokud budete schopni udržet oční kontakt, vaše řeč bude působit důvěryhodně. Lidé oční kontakt ocení a vy budete budit dojem jisté férovosti.

5.   Naučte se relaxovat

Pokud chcete působit klidně a vyrovnaně na své posluchače, musíte se do takového stavu sami dostat. Nadechněte se, zaujměte uvolněný postoj a buďte si jistí svými vlastními schopnostmi. Nic nezabírá na druhé lépe než dojem, že vás nemohou ničím rozhodit.



 

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…