Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

5 tipů, jak si říct o povýšení

Snažíte se při studiu budovat kariéru a stále máte pocit, že nejste doceněni? Zkuste těchto pět triků, které vám pomohou přiblížit se lepšímu platu.

 

Více než polovina zaměstnanců není dlouhodobě spokojena se svým platem, ale neodváží se říct si o jeho zvýšení. Pokud patříte mezi ně, v první řadě musíte sebrat odvahu a konečně se odhodlat. V opačném případě budete pracovat za stejnou mzdu nejspíše navždy. Když už si o plat říkáte, nezapomeňte na následující rady.

 

1.Dobré načasování

Na konverzaci ohledně platu musí především být dobrá situace. Pokud žádáte o vyšší plat v momentě, kdy firma šetří, nebo se potácí v problémech, dobře nepořídíte.

Nejvhodnější je žádat o plat ve chvíli, kdy se vám výrazně změnila náplň práce, máte za sebou produktivní období, nebo vám přibyly další povinnosti. Pokud ani to není pro vašeho nadřízeného dostatečným důvodem pro zvýšení platu, zkuste s ním vyjednat jiné benefity, které vám chybějící finance nahradí.

2.Vyzdvihnutí vlastních úspěchů

Než se za šéfem vydáte, projděte si své pracovní úspěchy za dobu působení ve firmě. Žádost o vyšší plat je nezbytné doplnit o reálné důvody, proč si myslíte, že si vyšší plat zasloužíte. Důležitá je sebedůvěra a aktivní přístup.

3.O kolik si říct?

Cenu je důležité dobře odhadnout. Standardem bývá 5 -10 %, nečekejte, že se hned splní váš sen dostat přidáno jednou tolik. Mějte ovšem připravenou konkrétní částku, kterou požadujete.

4.Svou řeč si nacvičte

Dobře se rozmyslete, co chcete říci a pro svá tvrzení si připravte důkazy a konkrétní příklady. Poté si svůj projev nacvičte. Chcete působit klidně a přesvědčivě, ne překotně hledat argumenty pro požadovaný výsledek.

5.Uvědomte si svoji cenu

Před samotnou žádostí si udělejte průzkum, kolik průměrně berou lidé ve vašem oboru a regionu. Takový průzkum vám pomůže stanovit adekvátní částku, kterou navíc podpoříte pádným argumentem.

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…